28 лист. 2016 р.

Сайт Олександра Авраменка

Авраменко Олександр Миколайович - доцент кафедри методики мов і літератур, методист науково-методичного центру української мови й літератури.
З відзнакою закінчив Запорізький державний університет (1995 р.) та Український вільний університет (м. Мюнхен, ФРН, 2000 р.). Науково-педагогічний стаж 19 років.
Викладає методику навчання української мови та літератури.

9 лист. 2016 р.

9 листопада - День української писемності та мови

9 листопада 2016 року у День української писемності та мови на Українському радіо прозвучав радіодиктант національної єдності. Мета диктанту - об'єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Радіопередача на Першому каналі Українського радіо розпочалась об 11:00. У ній йшла мова про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання такого виду роботи. Текст диктанту прозвучав об 11:30.. До акції долучилися працівники Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, які написали радіодиктант.

Традиційно у школі відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика, який розпочався розповіддю вчителів української мови про П.Яцика – мецената і філантропа, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на заході. Активно у цьому заході брали участь учні 3-11 класів. Школярі із задоволенням виконували цікаві завдання, мали можливість перевірити свої знання.

У цей день представлено тематичну виставку в бібліотеці школи «Шануймо рідне слово», яку підготувала бібліотекар Іванченко Т.В. разом з активом 8 класу.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ-ВІДКРИТИЙ УРОК: У КИЄВІ ПРЕДСТАВИЛИ ЛЕГКИЙ Й ДОТЕПНИЙ ПОСІБНИК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Ілюстрована книжка у цікавій формі навчить грамоті як найменших учнів, так і старше покоління.
Учора, 8 листопада, відбулась презентація книги "100 експрес-уроків української" та відкритий урок від автора і ведучого постійної рубрики "Сніданку з 1+1" Олександра Авраменка. Під час презентації посібника "100 експрес-уроків української" Олександр розповів, чому був обраний саме кишеньковий формат книги, як підбирали теми уроків для книги, а також розповів про те, як створювались ілюстрації.
 "Сьогодні все більше людей хочуть розмовляти українською, і вкрай важливо виростити покоління, яке буде розмовляти справжньою, грамотною українською мовою. Саме тому з'явився посібник "100 експрес-уроків української", який написав Олександр Авраменко. А видавництво "Книголав", спільно зі студією "Сніданок з 1+1" допомогли йому "побачити світ". Неповторність книжки у тому, що вона навчає грамоті, але у такій легкій та дотепній манері, що втішені залишаться всі – як молодь, так і читачі старшого віку.


30 жовт. 2016 р.

Підбірка сайтів, на яких можна знайти гранти, конкурси, стажування, міжнародні проекти та літні школи

Якщо хтось все ще вважає, що поїхати за кордон майже задарма, вчитися там чи знайти бажану роботу неможливо, – ви просто ліниві. Ми живемо в той час, коли можливості валяються просто під ногами, але ж звісно потрібно трішки напружитись, щоб їх підняти.
Спеціально для тих, хто “наполегливо” шукає таких можливостей для подорожей, навчання чи роботи в Україні або ж за кордоном – підбірка сайтів, на яких можна знайти гранти, конкурси, стажування, міжнародні проекти та літні школи.

28 жовт. 2016 р.

Сергій Горбачов: література в школі – яка й навіщо?

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва
Навіщо і які уроки літератури потрібні у школі?
Колега запитала, чи всі мої учні читають літературні твори (повні чи скорочені), що робити з тими, які не читають?
Запитання, яке, мабуть, цікавить багатьох. Бо скарги на те, що "діти не читають", чуємо постійно.
Питання взагалі складне: дуже багато факторів. Дам свою відповідь. Вона, звичайно, не універсальна, і обов'язково є такі, що думають інакше - це нормально. Але дискусія потрібна.

ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.
Зокрема, Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.

23 жовт. 2016 р.

Іван Франко: інтелектуальний геній нації (до 160-річчя з дня народження митця)

27 серпня виповнюється 160 років від дня народження Івана Франка — найпотужнішого інтелектуального генія України. Пропонуємо Вам деякі факти з життя Каменяра.

ОСВІТА
1875 р. закінчив Дрогобицьку гімназію імені Франца Йосифа (нині в кількох спорудах цієї гімназії розташований Дрогобицький педагогічний університет).

10 жовт. 2016 р.

БУКТРЕЙЛЕР – СУЧАСНА ФОРМА РЕКЛАМИ КНИГИ

Ми живемо у ХХІ столітті, яке диктує нові шляхи в літературі та культурі. Це зумовлено швидким розвитком інформаційних технологій. Сьогодні всі говорять про «кліповість мислення сучасних дітей» і про те, що телевізор – комп’ютер – гаджети витіснили стару добру книгу. Саме час взяти до уваги сильні сторони візуальної культури. Комп′ютер та інформаційні технології стали невід′ємною частиною нашого життя. Тому перед сучасними вчителями – словесниками постає питання, чи зможемо ми, використовуючи Інтернет, виховати нове покоління та зберегти цікавість до книги.

22 серп. 2016 р.

До 160-річчя від дня народження Івана Франка

27 серпня минає 160 років від дня народження українського письменника, філософа, перекладача та суспільно-політичного діяча Івана Франка. Він походив із села Нагуєвичі, що у Львівській області. Батьківська хата розташовувалась серед мальовничої природи у передгір’ї Карпат. Франко дуже любив це місце. Хата батьків не збереглась, оскільки згоріла ще у 1886 році. На її місці вітчим письменника збудував нову хату. Музей-садибу, згідно з описами Івана Франка, було відтворено і відкрито у 1981 році. Тут є хата, господарські будівлі, батькова кузня, пасіка, сад. Нині це державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», де можна також пройтись і «Стежками Івана Франка» (Відео)

29 трав. 2016 р.

РЕЙТИНГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ «ТОП-200 УКРАЇНА» — 2015/2016 РІК


Стартувавши у 2006 році проект «Топ-200 Україна» став першим і залишається на сьогодні єдиним акредитованим IREG академічним рейтингом в Україні, відмінною рисою якого є спроба порівняти між собою університети різних типів на основі застосування до них універсальної системи критеріїв. У цьому сенсі рейтинг «Топ-200 Україна» трансформує до умов України ідеї таких міжнародних рейтингів, як «Академічний рейтинг університетів світового класу» (AWRU), більш відомого як «Всесвітній рейтинг Шанхайського університету Цзяо Тун», Всесвітній рейтинг університетів газети «Таймс», і «Всесвітній рейтинг університетів QS» компанії Quacquqrelli Symonds Ltd. (Сполучене Королівство). А останні два роки команда «Топ-200 Україна» тісно співпрацює з фахівцями пан-європейського рейтингового проекту "U-Multirank", який фінансує Єврокомісія. 

РЕЙТИНГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ «ТОП-200 УКРАЇНА» — 2015/2016 РІК

5 трав. 2016 р.

ЗНО-2016: Як розрахувати бал з української мови

Тестовий бал ЗНО з української мови та літератури обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту.



3 трав. 2016 р.

Котра година?

Як правильно позначати час в українській мові

Відомий поет-мандрівник Григорій  Сковороди одного разу сказав, що найбільша втрата – це втрата часу.
Що б ми робили, якби не знали, котра година? Мабуть, нікуди  б не поспішали і, відповідно, нікуди б не запізнювались… Тож , аби життя не проходило повз, розумні люди і створили годинники.
На жаль, і досі ще багато хто не знає, як треба точно позначати час, і питає: «Скільки зараз годин?» - замість «Котра година?». Чуємо інколи: «Зараз п'ятнадцять годин», - замість – «Зараз третя година дня» або «Зараз п’ятнадцята година».
Щоб уникати таких помилок, потрібно пам’ятати, як правильно вживати числівники на позначення часу.
Розпочинаємо!

12 квіт. 2016 р.

Визначено поріг пробного ЗНО з української мови

Визначено поріг пробного ЗНО з української мови Значення порога "склав/не склав" для пробного тестування з української мови і літератури становить 25 балів. Про це повідомили у прес-службі Українського центру оцінювання якості освіти.

Для визначення порогового бала тесту при регіональних центрах були створені експертні групи, до складу яких було включено представників вишів та шкіл. Загалом, Українським центром оцінювання якості освіти були опрацьовані висновки 64 експертів-предметників.

19 бер. 2016 р.

ЛІНА КОСТЕНКО ПРО УКРАЇНУ

ЛІНА КОСТЕНКО ПРО УКРАЇНУ
 "А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни"
"Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів шість? І серед них українці, дивна-предивна нація, яка живе тут з правіку, а свою незалежну державу будує оце аж тепер"
"Українці з тих націй, які ще вірять у заступництво своїх геніїв, у свої національні символи, у непорушність своїх святинь"
"Звичайно ж, Гоголь - це російський письменник, але це - український геній"

Та, що йшла та буде йти крізь століття, крізь світи...

Геніальній українській поетесі та письменниці 19 березня виповнюється 86 років

...Нема нам щастя — мусить бути чудо.
Ще ми постанем зі своїх руїн .
Мене не можуть люди не почути —
душа в мені розгойдана як дзвін!

Скликаю вас. Над цим не владен ворог.
Почуйте слово з-під мого пера!
Простіть мені, що знову б'ю на сполох.
На Благовіст ще, люди, не пора.

 Ліна Костенко, "Берестечко"

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року в старовинному наддніпрянському містечку Ржищів на Київщині. Батьки Ліни Костенко були вчителями, українськими інтелігентами, і репресій їхня сім'я не уникла. Вперше батька заарештували за доносом у 1930 році.

17 бер. 2016 р.

Як якісно підготуватись до ЗНО в онлайн?

Як якісно підготуватись до ЗНО в онлайн?Дистанційне навчання – не дуже звичний для українця, але стрімко набуваючий популярності спосіб отримання додаткової освіти. Завдяки електронній формі навчання студент зберігає можливість самостійно розпоряджатись власним часом, обирати комфортне місце, обстановку, темп та гаджет для занять.
На платформі «Знання Онлайн» створено електронні курси підготовки до ЗНО з використанням сучасних методик та технологій викладання. Команда «Знання Онлайн» прагне зробити процес отримання знань цікавим та інтерактивним. Працюйте з кращими викладачами країни на гідний результат не витрачаючи багато коштів.

Завершується реєстрація на ЗНО-2016

Завершується реєстрація на ЗНО-20164 березня є останнім днем, коли абітурієнти можуть сформувати та надіслати необхідні реєстраційні документи для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

В Українському центрі оцінювання якості освіти нагадують, що випускники шкіл поточного навчального року мають подати реєстраційні документи до навчального закладу, у якому здобувають освіту. Випускники минулих років, учні, слухачі або студенти професійно-технічних,вищих навчальних закладів мають надіслати документи за адресою регіонального центру оцінювання якості освіти.

10 бер. 2016 р.

Юні шанувальники поезії Т.Шевченка



Традиційно під час проведення Шевченківського тижня у ЗОШ №3 відбувся конкурс читців поезії Т. Шевченка. У заході взяли участь учні 5-11 класів. З уст дітей надзвичайно проникливо лунали твори Великого Кобзаря "Сон", "Русалка", "Мені тринадцятий минало", "Сестрі", "Стоїть в селі Суботові", "Заповіт", "Якби зустрілися ми знову" та інші.


«Доля поета з народу»

10 березня учні 9-А і 9-Б класів Марганецької ЗОШ №3 презентували колаж «Доля поета з народу». Дев`ятикласники через різноманітний ілюстративний матеріал показали цікаві сторінки життя і творчості Т.Г.Шевченка, його роль в українській та світовій літературі, розкрили значення творчості письменника для України.

26 лют. 2016 р.

145-літній ювілей Лесі Українки

Звичайно, ми не будемо переказувати біографію Лесі Українки, а розглянемо факти, які зможуть зацікавити кожного читача. 
Я думаю, що всі хто цікавиться життям Лесі Українки, знають що це не її справжнє ім’я, а її звали Лариса Петрівна Косач. Але мало хто знає, що у родині поетесу називали по-різному і Лариса, Леся, Зея, Мишолосія. Якщо з першими двома іменами зрозуміло, то іншими двома не дуже. Справа в тому, що Зея – це сорт кукурудзи, а поетесу називала так мати, порівнюючи її зі стебелиною кукурудзи, така тонка і тендітна. Мишолосія – це ім’я, яке складалося з двох імен Міша і Леся, як ми знаємо, то Михайло був братом Лесі Українки. 
Леся була досить освіченою дівчиною, вона могла розмовляти на кількох іноземних мовах, а в 5 років навчилася грати на роялі. 

19 лют. 2016 р.

"Любові Всевишній присвячується..."

Літературний вечір під назвою "Любові Всевишній присвячується..." відбувся в 11 класі, і провела його вчитель української мови та літератури Лук'яненко Юлія Володимирівна. Захід був присвячений інтимній ліриці та історії кохання великих українців - Т. Шевченка, І. Франка та Лесі Українки.

2 лют. 2016 р.

У понеділок 1 лютого розпочалась реєстрація абітурієнтів та випускників шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Цього року процес реєстрації триватиме впродовж місяця і завершиться 4 березня 2016 року.

18 січ. 2016 р.

У “Сніданку з “1+1” доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко пропонує експрес-уроки української мови. Щопонеділка й щосереди о 7.10 і о 8.50, на каналі “1+1” – мовні поради, цікаві історії та відкриття!